Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Sposoby na pozbycie się kreta z ogrodu

26 grudnia 2019

Każdy z nas zazwyczaj marzy o pięknym ogrodzie, który będzie przykuwał uwagę innych. Ludzie po postawieniu domu zazwyczaj biorą się za tworzenie pięknego ogrodu. Wkład finansowy jest często bardzo duży, ponieważ rośliny i inne dodatki wymagają wielu nawozów i podkładów.

Piękny ogród i nieproszony gość

W momencie, gdy nasz ogród zakwitnie, dużym problemem może stać się małe ślepe zwierzątko. Mowa tutaj oczywiście o krecie. Mimo że nie zjada on korzeni roślin, to kopie ogromne tunele, uszkadzając je. Ponadto skopany ogród przez kreta wygląda przecież brzydko. Kiedy w naszym ogrodzie zauważamy różne kopce, zadajmy sobie zazwyczaj pytanie, jak pozbyć się kreta w ogrodzie. Na szczęście sposobów jest bardzo wiele. Ponadto środki możemy zakupić w internecie lub w miejscowych sklepach ogrodniczych.

Jak pozbyć się skutecznie kreta?

Jednak bardzo często zdarza się, że sposoby na pozbycie się kreta z ogrodu nie są skuteczne. Należy pamiętać, że kret, mimo że jest szkodnikiem, to jest pod ochroną. Nie dotyczy to jednak terenów prywatnych. Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się kreta są skórki z cytryny. Chodzi tutaj o to, aby powkładać spleśniałe skórki z cytryny do nor. Pamiętajmy, żeby nie były za bardzo zeschnięte, ponieważ aromat nie będzie już taki mocny i po prostu nie zadziała. Kolejnym sposobem na usunięcie kreta z ogrodu są płyny, detergenty oraz granulaty.

Na rynku możemy zakupić środki chemiczne, które nam będą odpowiadać. Należy, jednak mieć na uwadze cenę oraz jakość. Jeśli będziemy sugerowali się tylko ceną, to środek może okazać się nieskuteczny. Najpopularniejszym środkiem na kreta jest karbid. Wsypujemy go do nory, a następnie polewamy wodą. W ten sposób zaczyna wytwarzać się nieprzyjemny zapach, którego kret nie może znieść. Jeśli go poczuje, od razu zmuszony jest do przeprowadzki. Kolejny sposób to kij z puszką. Puszka będzie podczas wiatru wydawała dźwięki, których kret nienawidzi. Jest to również dobry i tani sposób. Możemy przecież połączyć karbid z tą metodą. W tym przypadku kret już całkiem będzie czuł chęć jak najszybszej przeprowadzki.

Na rynku są także odstraszacze elektryczne, które wydają różne dźwięki. W sklepie sprzedawca z pewnością doradzi nam w wyborze odpowiedniego. Sierść psa, która będzie uformowana w kulkę, powinna odstraszyć kopiącego kreta. Chodzi tutaj o zapach, jaki kret wyczuje. W każdym mieście co jakiś czas w każdym mieście organizowany jest odpust. Możemy bowiem na nim zakupić wiatraczek. Ta zabawka może okazać się skuteczna tak jak w przypadku puszki. Sposobów na usunięcie kreta z ogrodu jest naprawdę wiele. Najlepiej jest spróbować kilku, a ten najskuteczniejszy zacząć stosować zawsze.

zimowy ogród

Redakcja creativefarm.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zimowy ogród

Jesteś zainteresowany reklamą?