Dom bez pająków – rady i sposoby

Jeśli w domu są pająki – to szczęśliwy dom, bo one do szczęścia lgną. Nie zabijaj pająka, bo będzie deszcz padał. Wszyscy gdzieś to słyszeliśmy i wszyscy o tym wiemy, ale żyć z pająkami pod jednym dachem nie chcemy. Trudno się z nimi zaprzyjaźnić, ani ładne, ani miłe, wzbudzają raczej dreszcze na plecach, a w skrajnych wypadach mogą powodować fobię. Jak zatem wyprosić je z domu?

Sposoby na pająki w domu


Sposobów jest kilka. Ale przede wszystkim warto zapobiegać, aby się w nim nie pojawiły. Pamiętajmy, że podstawą będzie czystość w mieszkaniu. Nie jest oczywiście tak, że w czystym domu pająki się nie pojawią, ale faktem jest, że okruchy, resztki jedzenia i kurz sprzyjają ich rozmnażaniu. Pająk żywi się innymi owadami, jeśli więc w domu pojawią się np. muszki owocowe czy prusaki – to będzie miał prawdziwą ucztę. Jednym ze sposobów zapobiegania pojawieniu się u nas pająków są moskitiery. Dzięki nim, nie dostaną się do mieszkania przez okna. Jeśli natomiast niestety zauważyliśmy, że już się zadomowiły – nie traćmy głowy – jest kilka sposobów, jak pozbyć się pająków w domu.

1. Środki owadobójcze.

Na rynku mamy bardzo dużą ofertę najróżniejszych preparatów owadobójczych. Są one zazwyczaj w spryskiwaczach i po użyciu działają przez kilka tygodni. Po tym czasie zabieg trzeba powtórzyć. Większe stężenie środków owadobójczych mają produkty używane przez wyspecjalizowane firmy zajmujące się dezynfekcją i dezynsekcją.

2. Domowe sposoby.

Pomocne w odstraszaniu pająków będą też rozłożone na parapetach albo kątach, w których powstają pajęczyny – kasztany i żołędzie. Posiadają one odstraszający je zapach. Podobnie działa cytryna. Można pokroić ją na plasterki a następnie posmarować futryny, czy progi. Taki zabieg wydobędzie z cytryny miły, przyjemny zapach, którego pająki bardzo nie lubią. Kolejnym zapachem, który im się nie spodoba, jest mięta. Po przygotowaniu roztworu olejku mięty pieprzowej z wodą należy spryskać miejsca, w których się pojawiły. I tu znowu zyskujemy miły, przyjemny aromat w domu. Pomóc powinien też roztwór octu i wody – ale to już niestety nie będzie dla nas tak przyjemne jak cytryna czy mięta. Takie opryskiwanie naturalnymi składnikami trzeba powtarzać dość często, przynajmniej raz w tygodniu.

3. Odstraszacze pająków.

W naszej walce z pajęczakami mogą nam pomoc urządzenia, które odstraszają je ultradźwiękami. Po włączeniu do kontaktu działają na określonej powierzchni. Mamy do dyspozycji różne modele – od takich, które działają przez 3-4 miesiące, aż do takich, które będą odstraszały pająki nawet przez dwa lata.

Redakcja creativefarm.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.