Wiosenne porządki

Wiosenne porządki w domu chyba już czas zacząć i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Wiosna bowiem zbliża się wielkimi krokami i nim się obejrzymy już będzie marzec. Czas biegnie nieubłaganie, a my czasami nie jesteśmy w stanie nadążyć. No cóż, sporo pracujemy i już chociażby z tego powodu mamy mało czasu na różne inne rzeczy. Ale od czasu do czasu musimy robić wszystko, żeby jakoś się w tym natłoku spraw odnaleźć, bo innego wyjścia nie mamy.

Wiosenne porządki w domu to jedna z tych rzeczy, które starajmy się robić, bo w przeciwnym wypadku utoniemy w morzu niepotrzebnych przedmiotów. Te bowiem gromadzimy stosunkowo szybko, bo już taką mamy naturę. Często okazuje się, że dana rzecz nie przydała się nam nigdy, a tylko zajmuje miejsce w domu, na strychu, w garażu czy w piwnicy. Nie ma wątpliwości, że coroczne wiosenne porządki w domu mają na celu takie odgruzowanie i warto je przeprowadzać. W jednych domach będzie więcej rzeczy do usunięcia, w innych może mniej, ale zawsze przecież coś się znajdzie.

Zaczynamy porządki na wiosnę


A od czego zacząć rzeczone porządki? Przede wszystkim od przejrzenia szaf. W nich bowiem gromadzimy wiele ciuchów. Okazuje się, że na przestrzeni roku kupiliśmy sporo ubrań, ale ani jednego w tym czasie nie wyrzuciliśmy. Nic dziwnego w tym, że nasze szafy dosłownie pękają w szwach. Ileż razy jest tak, że nie mamy się w co ubrać, a ciuchy wręcz wypadają z szafy. Podobno jest tak, że jeżeli jakiejś rzeczy nie założyliśmy przynajmniej raz na przestrzeni roku, to znaczy, że ona jest nam po prostu niepotrzebna i można spokojnie się z nią rozstać. Nie roztkliwiajmy się nad ubraniami, bo nie ma to najmniejszego sensu. A to jest jeszcze dobre, a to szkoda wyrzucić, a w tym może jeszcze będę chodzić, kiedy tylko schudnę. No cóż, tylko oszukujemy się, bo życie pokazuje, że raczej nie chudniemy z czasem, tylko z wiekiem przybieramy na wadze, niestety. A jeśli rzeczywiście mamy problem z rozstaniem się z naszymi ubraniami, pomyślmy sobie, że może posłużą one jeszcze komuś innemu. Może ktoś nigdy nie miał takiej dobrej sukienki czy markowej spódnicy. Warto zatem oddać ubrania do odpowiednich punktów, a tam na pewno zyskają one nowe życie. Z drugiej strony, to tylko urania.

Nowa kuchnia na wiosnę


Wiosenne porządki w domu to także konieczność przejrzenia szafek w kuchni. To domowe pomieszczenie wymaga, aby wszystko tu było zawsze na swoim miejscu. Tak jest łatwiej i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Poukładajmy zatem wszystkie produkty spożywcze, jakie mamy w pólkach, przejrzyjmy je pod kątem przydatności do spożycia.


Dobrze też byłoby przy takiej okazji przejrzeć szuflady z dokumentami, rachunkami. Niektóre papiery będą na pewno do wyrzucenia, bo minął czas, kiedy ewentualnie jakiś urząd mógłby zażądać ich okazania.

Redakcja creativefarm.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *