Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Wiosenne porządki

Dom Data publikacji - 2 lutego 2020 Autor - Redakcja creativefarm.com.pl

Wiosenne porządki w domu chyba już czas zacząć i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Wiosna bowiem zbliża się wielkimi krokami i nim się obejrzymy już będzie marzec. Czas biegnie nieubłaganie, a my czasami nie jesteśmy w stanie nadążyć. No cóż, sporo pracujemy i już chociażby z tego powodu mamy mało czasu na różne inne rzeczy. Ale od czasu do czasu musimy robić wszystko, żeby jakoś się w tym natłoku spraw odnaleźć, bo innego wyjścia nie mamy.

Wiosenne porządki w domu to jedna z tych rzeczy, które starajmy się robić, bo w przeciwnym wypadku utoniemy w morzu niepotrzebnych przedmiotów. Te bowiem gromadzimy stosunkowo szybko, bo już taką mamy naturę. Często okazuje się, że dana rzecz nie przydała się nam nigdy, a tylko zajmuje miejsce w domu, na strychu, w garażu czy w piwnicy. Nie ma wątpliwości, że coroczne wiosenne porządki w domu mają na celu takie odgruzowanie i warto je przeprowadzać. W jednych domach będzie więcej rzeczy do usunięcia, w innych może mniej, ale zawsze przecież coś się znajdzie.

Zaczynamy porządki na wiosnę


A od czego zacząć rzeczone porządki? Przede wszystkim od przejrzenia szaf. W nich bowiem gromadzimy wiele ciuchów. Okazuje się, że na przestrzeni roku kupiliśmy sporo ubrań, ale ani jednego w tym czasie nie wyrzuciliśmy. Nic dziwnego w tym, że nasze szafy dosłownie pękają w szwach. Ileż razy jest tak, że nie mamy się w co ubrać, a ciuchy wręcz wypadają z szafy. Podobno jest tak, że jeżeli jakiejś rzeczy nie założyliśmy przynajmniej raz na przestrzeni roku, to znaczy, że ona jest nam po prostu niepotrzebna i można spokojnie się z nią rozstać. Nie roztkliwiajmy się nad ubraniami, bo nie ma to najmniejszego sensu. A to jest jeszcze dobre, a to szkoda wyrzucić, a w tym może jeszcze będę chodzić, kiedy tylko schudnę. No cóż, tylko oszukujemy się, bo życie pokazuje, że raczej nie chudniemy z czasem, tylko z wiekiem przybieramy na wadze, niestety. A jeśli rzeczywiście mamy problem z rozstaniem się z naszymi ubraniami, pomyślmy sobie, że może posłużą one jeszcze komuś innemu. Może ktoś nigdy nie miał takiej dobrej sukienki czy markowej spódnicy. Warto zatem oddać ubrania do odpowiednich punktów, a tam na pewno zyskają one nowe życie. Z drugiej strony, to tylko urania.

Nowa kuchnia na wiosnę


Wiosenne porządki w domu to także konieczność przejrzenia szafek w kuchni. To domowe pomieszczenie wymaga, aby wszystko tu było zawsze na swoim miejscu. Tak jest łatwiej i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Poukładajmy zatem wszystkie produkty spożywcze, jakie mamy w pólkach, przejrzyjmy je pod kątem przydatności do spożycia.


Dobrze też byłoby przy takiej okazji przejrzeć szuflady z dokumentami, rachunkami. Niektóre papiery będą na pewno do wyrzucenia, bo minął czas, kiedy ewentualnie jakiś urząd mógłby zażądać ich okazania.

Redakcja creativefarm.com.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu wnętrz, domów, aranżacji oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Montaż anten satelitarnych