Dekorujemy sypialnię

Każdy z nas ma swoje ukochane pomieszczenie w domu, w którym najchętniej spędza czas. Dlatego tak ważne jest, aby wnętrze to było wystylizowane w taki sposób, żebyśmy dobrze się w nim czuli i naprawdę wypoczywali.

Chwila wytchnienia w pięknej sypialni


W dzisiejszym świecie życie toczy się w zastraszająco szybkim tempie. Wstajemy wcześnie rano i biegniemy do pracy, w której spędzamy po osiem, dziesięć godzin. Wraz z dojazdem i zakupami jesteśmy poza domem ponad połowę dnia, a kiedy wracamy chcemy już tylko zrelaksować się przez kilka chwil, zanim zaśniemy.
Dekorowanie własnego wnętrza, własnego mieszkania lub domu, to nie lada przygoda. Dobieranie wszystkich elementów aranżacji powinno nam sprawiać wielką przyjemność, wszak kreujemy przestrzeń dla nas samych i polegamy na własnym guście.

Ludzie niestety często pochopnie kupują różne przedmioty kierując się ich stroną praktyczną oraz ceną, zamiast zastanowić się, czy to, co teraz będzie stało w moim domu,w widocznym miejscu, na pewno będzie sprawiało mi radość. Czy patrzenie na ten przedmiot codziennie, przez kilka lat będzie budziło we mnie miłe uczucia i zwyczajną radość. Zastanówmy się więc jak udekorować sypialnie, aby można w nich było zarówno odpoczywać i wyciszać się po całym dniu intensywnej pracy, jak i realizować swoje pozostałe plany.

Dopasuj wystrój do wielkości pomieszczenia


Aranżacja sypialni zależy oczywiście od jej metrażu. Na dużej powierzchni możemy postawić więcej mebli i elementów dekoracyjnych, niż na kilku metrach kwadratowych sypialni w starym, powojennym budownictwie. Stąd pierwszą rzeczą jest dokładne sprawdzenie metrażu naszej sypialni, i tym kierowanie się podczas wyboru łóżka.


Łóżko jest to najważniejszy mebel naszej sypialni- jak sama nazwa wskazuje, będziemy na nim spać w pokoju do tego przeznaczonym. Kupując łóżko kierujmy się przede wszystkim wygodą i odpowiednią twardością materaca. Piękna rama to dodatek, który cieszy oko i tez jest istotny, ale to materac odpowiada za nasz wypoczynek. Przetestujmy kilka, twardszych i bardziej miękkich i nie podejmujmy decyzji od razu. Porzućmy też pomysł zakupu kanapy- tylko wygodne łóżko zapewni nam wyborny wypoczynek.


Oprócz łóżka koniecznie zainwestujmy w stolik nocny, na którym stanie ładna lampa oraz inne bibeloty zgodnie z naszym gustem i upodobaniem. Górne światło w sypialni tylko rozprasza, a więc warto postawić na oświetlenie punktowe oraz na ciepłe, żółte źródła światła.


Elementem dekoracyjnym niech także staną się piękne zasłony lub rolety rzymskie. Ich kolor powinien dobrze komponować się z zagłówkiem naszego łoza, oraz z kapą, jaką przykryjemy rano łóżko.

Redakcja creativefarm.com.pl

One thought on “Dekorujemy sypialnię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *