Strona główna
Aranżacje
Tutaj jesteś

Jak stworzyć jadalnię w salonie?

5 stycznia 2020

W zależności od tego, gdzie mieszkamy i z jaką powierzchnią użytkową mamy do czynienia — większość, która ma ograniczone możliwości co do przestrzeni zastanawia się, jak stworzyć jadalnię w salonie? Spróbujemy na to pytanie odpowiedzieć. Posiadanie otwartej kuchni, w tym jadalni i salonu w jednym – stało się bardzo popularne kilka lat temu. Trend ten przyszedł do nas z Ameryki. A więc zacznijmy od tego, że na samym początku powinna nas zainteresować powierzchnia, którą mamy do zagospodarowania. Im będzie ona mniejsza, tym trudniej, aczkolwiek przy zastosowaniu mebli na wymiar i innych innowacyjnych rozwiązań – wszystko da się zrobić. Grunt to dobry projekt, który możemy stworzyć sami bądź zlecić jego zrobienie osobą, które zajmują się tym zawodowo.

Wybór mebli do jadalni w salonie

Jeżeli mamy przygotowany projekt i wiemy, jak mniej więcej będzie wyglądała nasza jadalnia w salonie, pozostaje nam zakup odpowiednich materiałów i mebli. Możemy tego dokonać albo w dużych budowlanych marketach, albo też zamawiając wszystko przez internet. Zwracajmy uwagę na jakość materiałów z których zostały wykonane odpowiednie meble. Większość ludzi, którzy posiadają otwartą kuchnię połączoną ze salonem i jadalnią ma problem z tym, iż wszystkie hałasy z kuchni docierają do salonu – a tam zwykle znajduje się telewizor.

Czy takie połączenie może przeszkadzać?

A więc prace w kuchni zagłuszają beztroskie życie w salonie. Niemniej jednak można temu zaradzić. Odgradzając kuchnię od salonu i jadalni. Samo w sobie posiadanie dużego salonu z perspektywy czasu nie ma większego sensu. Salon to przede wszystkim przestrzeń skierowana dla gości i w celach wypoczynkowych.

Dodatkowo coraz mniej młodych ludzi posiada telewizor, spędzając czas poza miejscem zamieszkania. Salon sam w sobie nie jest tak atrakcyjny, jak kilkanaście lat temu. Wizja posiadania swojego pokoju, biura – czyli miejsca, w którym można się zamknąć i w spokoju pracować jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna. A więc im mniejszy salon, tym lepiej. Bardziej powinniśmy skupić się na aranżacji jadalni bądź kuchni. Najlepiej, kiedy jadalnia jest bardzo blisko kuchni. Nie bez powodu mówi się o tym, że kuchnia stanowi serce domu. To tam, zwykle spędzamy największą ilość czasu przygotowując posiłki.

Może ktoś powiedzieć, że coraz więcej ludzi nie ma czasu, aby robić jedzenie samemu – ale to nieprawda. Każdy raz na jakiś czas marzy o tym, aby zrobić sobie dojedzenia coś pysznego. A więc jak widzisz, możliwości do aranżacji wnętrza jest wiele. Wszystko w Twoich rękach. Zachęcam do eksperymentowania z przestrzenią. Nie bójmy się zmian!

zimowy ogród

Redakcja creativefarm.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak urządzić balkon?

12 lutego 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?