Diabeł tkwi w szczegółach

Dom nabiera charakteru w momencie, gdy pojawiają się dodatki, które określają styl wnętrza. To właśnie dodatki decydują o końcowym efekcie wystroju mieszkania. Jak dobierać dodatki do domu, by stworzyć charakterystyczne, oryginale i piękne wnętrze, które będzie odzwierciedleniem zainteresowań domowników?

Styl to podstawa


Zastanawiając się, jak dobierać dodatki do domu na początek trzeba określić styl, w którym będzie urządzone wnętrze. Styl nowoczesny lubi umiar oraz proste formy. Styl glamour lubi dodatki połyskliwe, bogate w zdobienia. Wnętrze z dodatkami pop – art to szansa na eksperymenty kolorystyczne i odrobinę szaleństwa.

Ściana – idealna na dodatki


Białe ściany są puste, nudne i bez charakteru. Biała ściana jest jednak idealnym miejscem na ekspozycję dodatków w postaci obrazów, grafik, czy rodzinnej galerii zdjęć.

Warto pamiętać, że obraz bez odpowiedniej ramy nie będzie wyglądał atrakcyjnie. Rama jest częścią składową obrazu i musi być dobrana zgodnie ze stylem, w jakim jest obraz. Sztuka nowoczesna lubi ramy proste, delikatne. Płótna pop – art świetnie wyglądają bez ram. Zdjęcia bardzo dobrze prezentują się w prostych czarnych bądź białych ramach. Ciekawym rozwiązaniem jest również antyrama.

Kolor jest ważny


Kolor wnętrza ma decydujące znaczenie dla naszego samopoczucia oraz charakteru mieszkania. Warto pamiętać, że intensywne kolory bardzo mocno wpływają na wnętrze. Ściana w mocnym kolorze jest bardzo charakterystycznym i dominującym elementem dekoracyjnym.

Wybierając intensywny kolor na ścianę należy uważać, by salon nie stał się ciemny i przytłaczający. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zaakcentowanie kolorem jednej ściany, a pozostałych pozostawienie w kolorach delikatnych, neutralnych, które rozjaśnią mieszkanie.

Bezpiecznym rozwiązaniem, chociaż przez wile osób uważanym za nudne, jest pomalowanie ścian na jasne, neutralne kolory. W takich pokojach zabawa kolorem koncentruje się na dodatkach. Rozwiązanie takie ma dodatkową zaletę. Wymieniając dodatki bardzo łatwo można zmienić charakter salonu.

Zastanawiając się, jak dobierać dodatki do domu należy przede wszystkim wziąć pod uwagę przeznaczenie pomieszczenia. Dodatki w pokoju nastolatka będą wyglądały zupełnie inaczej niż w pokoju małego dziecka. Dodatki w sypialni muszą być spokojniejsze i bardziej stonowane, by zapewnić odpowiedni nastrój do odpoczynku. W salonie można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa kolorystycznego. Wybierając dodatki warto jednak pamiętać, że żadne wnętrze nie wygląda dobrze, gdy jest przeładowane dodatkami, które przytłaczają.

Redakcja creativefarm.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *