Strona główna
Aranżacje
Tutaj jesteś

Kwieciste dekoracje w domu

30 grudnia 2019

Dom to nasza oaza spokoju, w której możemy ukryć się przed całym światem. Aby dobrze nam się mieszkało potrzebujemy dobrze urządzonej przestrzeni. Tak wiele zależy on naszego gustu. Jedni uwielbiają przepych tak jak np. moja chrzestna, która w swoim domu miała sporo rupieci a inny minimalizm stawiając przede wszystkim na prostotę.

Kwiaty w domu – tak czy nie?

Kolejnym przykładem jeśli idzie o różnice w dekoracji domu są kwiaty. Niektóre panie są zwolenniczkami sztucznych kwiatów za którymi osobiście nie przepadam – inne zaś uwielbią żywe – rośliny doniczkowe czy też cięte. Ze względu na możliwości, jakie obecnie w dzisiejszych czasach istnieją mamy do dyspozycji wiele pomocy naukowych czy to w internecie czy też pod postacią książek w jaki sposób tworzyć kwieciste dekoracje domu.

Przede wszystkim przy ich tworzeniu powinniśmy wziąć pod uwagę indywidualne upodobania poszczególnych kwiatów. Dla przykładu fiołki afrykańskie, których nie można zraszać, kiedy będą znajdować się w towarzystwie roślin, które obficie zraszamy codziennie, bo pewnie w jakimś większym lub mniejszym stopniu będą miały bezpośredni kontakt z wodą – ich liście – mogą nie mieć optymalnych warunków do rozwoju. A więc wybierajmy rośliny, które mają podobne wymagania jeśli idzie o podlewanie, wilgotność czy temperaturę. Zwłaszcza tyczy się to kwiatów, które są sadzone w jednej misy – mają to samo podłoże.

Zwracaj uwagę na estetykę

Dekoracje w domu warto także wybierać pod względem estetycznym, aby ładnie się prezentowały. A więc stwórzmy im odpowiednie miejsce a one same stworzą swój mikroklimat. Dla przykładu kącik, który będzie się składał z samych figowców. Możemy do niego również dodać monsterę dziurawą czy difenbachię. Rośliny te nie będą miały większych problemów żeby się ze sobą dogadać. Uważajmy na difenbachię, aby nie miały z nią styczności małe dzieci.

Chodzi o jej sok, który może podrażniać oczy – po bezpośrednim kontakcie. Samo przebywanie czy spanie przy tej roślinie nie niesie za sobą żadnych niepożądanych skutków. Wręcz jest na odwrotnie – roślina ta, oczyszcza powietrze z toksycznych substancji. Niestety difenbachia posiada bardzo wrażliwe liście, zwłaszcza na deszcz – a jeśli jest on kwaśny może on doprowadzić do nie odwracalnych zniszczeń, dlatego jeśli mieszkamy w dużych miastach bądź na śląsku – unikajmy uprawy difenbachii na balkonie.

Co do samych figowców czy monstery dziurawej są to gatunki, które uwielbiają słońce, ale niebezpośrednie na słonecznie. Warto jest podczas największych upałów zakryć okno firanką. Co do samej monsetry – gdy znajduje się w miejscu, które jest dobrze oświetlone, tym lepiej dla niej, bowiem jej liście są większe i bardziej „dziurawe”.

zimowy ogród

Redakcja creativefarm.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak urządzić balkon?

12 lutego 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?