Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak urządzić przydomowy ogród?

Dom Data publikacji - 14 lutego 2020 Autor - Redakcja creativefarm.com.pl

Ogród to miejsce gdzie spędzamy czas wspólnie z najbliższymi. Jest to miejsce do odpoczynku, ale także musimy poświęcić trochę czasu na pielęgnację roślin, które są ozdobą podwórka. Zawsze powinniśmy dbać o to, żeby trawa była przystrzyżona. Dzięki temu w połączeniu z rabatami kwiatowymi stworzy piękną przestrzeń do wypoczynku. Trawę musimy także regularnie nawozić, żeby ładnie rosła i zachwycała mocno zielonym kolorem.

W ogrodzie powinno się znaleźć miejsce do wypoczynku, gdzie będziemy mogli zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy. W tym celu warto byłoby posiadać taras. Może on być wykonany z różnych materiałów. Dzięki czemu dopasujemy taras do naszych potrzeb. Warto pomyśleć o zadaszeniu, które przyniesie nam ulgę w upalne dni. Dobrym pomysłem będzie także kupno basenu. Nawet w małym ogrodzie możemy postawić basen stelażowy, który spełni swoją funkcję i ochłodzi nas w sezonie letnim. W strefie wypoczynkowej możemy także zamontować hamak między drzewami lub postawić drewnianą huśtawkę. Jest to fajny sposób na spędzenie czasu w ogrodzie.

Planowanie rozłożenia kwiatów

Podczas odpoczynku musimy mieć na co patrzeć, dlatego na etapie planowania ogrodu musimy rozplanować ułożenie rabat kwiatowych. Możemy tworzyć wielokolorowe kompozycje kwiatów, traw ozdobnych i krzewów. Wszystko to sprawi, że z przyjemnością będziemy zerkać na rośliny co pomoże nam się odprężyć. Dodatkowo jest to świetna atrakcja dla odwiedzających nas gości. Będziemy mogli oprowadzić ich po ogrodzie i pokazać im najróżniejsze rośliny. Warto także przeznaczyć trochę miejsca na grządkę warzywną. Dzięki temu będziemy mogli wyhodować dla swojej rodziny ekologiczne warzywa. Możemy je także uprawiać w skrzyniach, które dodatkowo będą dekoracją ogrodu.

W ogrodzie spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, dlatego warto posadzić żywopłot wokół ogrodzenia. Dzięki temu zyskamy więcej prywatności i oddzielimy się od wścibskich sąsiadów. Żywopłot dodatkowo stworzy ciekawy klimat. Gdy rośliny odpowiednio podrosną nikt z zewnątrz nie zobaczy co robimy w ogrodzie. Dodatkowo krzewy zatrzymają zanieczyszczenia, żeby te nie dostały się na nasze podwórko.

Jakie krzewy na żywopłot?

Najpopularniejsze rośliny, które często możemy spotkać w naszych ogrodach w roli żywopłotu to ligustr pospolity, grab pospolity,ognik szkarłatny, bluszcz pospolity i bukszpan wiecznie zielony. Są to rośliny liściaste, które nie są bardzo wymagające i dobrze znoszą cięcie. Kolejną grupą są iglaki, czyli bardzo popularne tuje. Są one często spotykane w roli żywopłotu, ponieważ rosną w miarę szybko i mogą oddzielać nasz ogród przez cały rok.

Redakcja creativefarm.com.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu wnętrz, domów, aranżacji oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Montaż anten satelitarnych