Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak urządzić wnętrze?

Poradnik Data publikacji - 15 stycznia 2020 Autor - Redakcja creativefarm.com.pl

Projektowanie wnętrz to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli robimy to samodzielnie. Jednak po skończonym remoncie urządzone wnętrze według własnego pomysłu to coś, z czego będziemy bardzo dumni. Wystarczy poświęcić odpowiednio dużo czasu, a efekty mogą być zaskakujące. Najprościej jest, gdy jesteśmy na etapie budowania domu. Wtedy już na etapie projektu możemy wybrać odpowiedni układ pomieszczeń, co ułatwi nam aranżację wnętrz. Na początku powinniśmy zmierzyć dokładnie każde pomieszczenie, żeby później w łatwy sposób rozplanować ułożenie mebli.

Jak dobrze urządzić wnętrze?

Na część dzienną składa się salon, kuchnia i jadalnia. Bardzo często możemy się spotkać z tym, że w salonie znajduje się aneks kuchenny. Wtedy musimy oddzielić część kuchenną np. wyspą. Dzięki temu podzielimy pomieszczenie na strefę wypoczynkową i jadalnianą. Do kuchni możemy wybrać gotowy komplet mebli, co ułatwi nam aranżację tego pomieszczenia. W salonie powinna znaleźć się sofa i fotele, gdzie wspólnie wraz z rodziną będziemy mogli odpoczywać oglądając filmy i seriale. Do tego oczywiście stolik kawowy.

Kolejne ważne pomieszczenie w domu to sypialnia. W urządzaniu sypialni zwróćmy uwagę na odpowiednio duże łóżko z wygodnym materacem. Dzięki temu codziennie będziemy wstawać wypoczęci, co przełoży się na lepszą pracę. Ściany w sypialni powinny być pomalowane raczej na delikatny kolor, co dodatkowo sprzyja relaksacji. Sypialnia często jest połączona z garderobą, co ułatwia poranny wybór stylizacji. Wiele osób zastanawia się jak urządzić garderobę, żeby była praktyczna i ładnie wyglądała. Sposób urządzenia zależy przede wszystkim od ilości miejsca na garderobę. Najczęściej jest to po prostu duża szafa zajmująca całą ścianę z sypialni. W tym wypadku najlepiej byłoby zainwestować więcej pieniędzy i zamówić szafę na wymiar u stolarza. Dzięki temu będziemy mogli wybrać odpowiednią ilość półek i szuflad, co pomoże lepiej ułożyć ubrania.

Garderoba w naszym domu

Jeśli jednak na garderobę planujemy przeznaczyć osobne pomieszczenie, to mamy szerokie pole do popisu. Tu również najlepiej zwrócić się o pomoc do stolarza, który wykona meble według naszych potrzeb. Przede wszystkim musimy mieć miejsce na powieszenie ubrań na wieszakach. Kolejna część garderoby to półki, gdzie ułożymy złożone w kostkę ciuchy. Dodatkowo przydałoby się mieć miejsce na dodatki, takie jak torebki, plecaki, walizki, strój sportowy i różnego rodzaju akcesoria. Dodatkowo nie zapomnijmy o miejscu na buty, których często mamy bardzo dużo. W garderobie powinno znaleźć się miejsce do siedzenia i drabinka, żebyśmy mogli sięgnąć na wyższe półki.

Redakcja creativefarm.com.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu wnętrz, domów, aranżacji oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?