Urban jungle – miejska dżungla

Czasy dominowania w naszych wnętrzach szarości dobiegają końca, gdyż do głosu na powrót witamy bardziej odważne aranżacje.
Kiedy widzisz w czyimś mieszkaniu meble tapicerowane w kolorze butelkowej zieleni, a jeśli są jeszcze wykończone złotem wydają się kiczowate. Nic bardziej mylnego, jeżeli jesteśmy konsekwentni możemy tak urządzić mieszkanie i być jak najbardziej trendy. To jest wnętrze w stylu urban jungle.

Jakie kolory składają się na urban jungle?


Zacznijmy od kolorów w stylu urban jungle dominują właśnie butelkowa zieleń, złoto, szmaragd, czerwień, kanarkowy żółty czyli stawiamy na nasycone barwy. Wszystko co jest szare i nijakie nie pasuje, a wręcz wygląda nie na miejscu. Kolory można dobierać na zasadzie kontrastu, lecz nie należy przekraczać zasad dobrego smaku. Kombinacje zbyt kontrastowe nie sprawdzą się i wyglądać będą groteskowo. Należy wybrać dominujący kolor i uzupełniać go, by otrzymać przyjemną ciepłą przestrzeń.


Kolory to nie wszystko – jak przystało na miejską dżunglę dominować powinny motywy roślinne na tapetach i drobnych dodatkach. Poduszki z kwiatowymi motywami na zielonej kanapie wyglądają bardzo dobrze. Roślinne motywy pojawiające się na tapetach powinny być zdecydowane, duże liście egzotycznych roślin będą wyglądać lepiej niż drobne kwiatki.

Kwiaty – jakie są w urban jungle?


Jak już jesteśmy przy temacie kwiatów to oczywistym jest, że wnętrze w stylu urban jungle nie może się obyć bez roślin. Powinny być jak największe. Palmy, paprocie, sukulenty, bluszcze, monstery oraz kaktusy w wielkim stylu wracają do wnętrz. Rośliny powinny uzupełniać stylizacje i miejsce dla nich jest w każdym pomieszczeniu miejskiej dżungli. Piękne rośliny wypełniają nie tylko sypialnie i salony ale również kuchnie, hole i łazienki. Nie da się zaprzeczyć, że zieleń roślin na tle wyrazistych barw wyglądają zjawiskowo.
Wspomnieliśmy już o kolorach i roślinach więc czas na tkaniny do wnętrza w stylu urban jungle, których obecnie jest bardzo dużo. Spotkamy się z motywami roślinnymi na tkaninach na zasłony czy bieliznę pościelową. Nadadzą one właściwego charakteru który można uzupełnić o dodatki z naturalnych materiałów takich jak drewno, rattan oraz bambus i wiklinę.
Jeżeli twoje wnętrze wydaje ci się zbyt dzikie to możesz tę dzikość przełamać złotymi dodatkami tylko nie należy z nimi przesadzać by nie popaść w kicz. Wnętrze w stylu urban jungle to przede wszystkim powrót do natury i jeśli otrzymasz efekt w którym poczujesz się jakbyś był otoczony dziką naturą to znaczy, że to jest to.
Najlepszym sposobem by wszystko nam się udało jest poprosić o pomoc fachowców. Na rynku dostępne są usługi doradcze oraz kompleksowe realizacje projektów.

Redakcja creativefarm.com.pl