Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Szara eminencja

Dom Data publikacji - 28 grudnia 2019 Autor - Redakcja creativefarm.com.pl

Szarość wcale nie musi być nudna. Designerzy od lat wieszczą schyłek szarych wnętrz, a wbrew wszelkim przewidywaniom szarość we wnętrzach ma się dobrze i nadal zdobi nasze ściany. Dlaczego warto postawić na szarości w salonie, i jak ożywić szare wnętrza, by nie były nudne i banalne?

Szarość szarości nie równa


Wbrew pozorom wybór szarości na rynku farb jest ogromny. Możemy postawić na szarości jasne bądź ciemne, zimne z dodatkiem niebieskiego bądź ciepłe z domieszka żółci. Każdy z tych kolorów jest inny i wymaga innego podejścia. Zastanawiając się, jak ożywić szare wnętrza musimy wziąć to pod uwagę.

Wybierając szarości do pokoju warto postawić na jaśniejsze odcienie. Ciemny kolor zmniejszy pokój i sprawi, że będzie on smutny i przytłaczający. Warto również pamiętać, że ciepłe odcienie (te z domieszką żółci bądź brązu) postrzegamy jako bardziej przytulne. Nie sprawdzą się jednak w małych pomieszczeniach, gdyż sprawią, że pokój optycznie się zmniejszy. Dokładnie odwrotny efekt uzyskamy stosując zimne odcienie.

Kontrast na ścianie


Zastanawiając się, jak ożywić szare wnętrza warto postawić na jedna ścianę w innym kolorze. Ściana, która będzie z cegły będzie świetnym uzupełnieniem szarego pokoju dziennego. Wybierając taki element dekoracyjny nadamy salonowi charakterystycznego, wyrazistego charakteru, który nada styl całemu salonowi. Takie wnętrza świetnie wyglądają w mieszkaniach w kamienicach, w połączeniu z wysokimi sufitami oraz dużymi oknami, czy w przestrzeniach loftowych, gdzie widać przestrzeń.

Biel również idealnie współgra z szarościami ścian. Dzięki takiemu połączeniu wnętrze wydaje się przestronne, czyste i jasne. Na białych ścianach sprawdzą się zdjęcia, które również będą czarno-białe, czy grafiki. Dla osób, które chcą zastosować odważniejsze rozwiązania ciekawą propozycja jest obraz pop-art.

Kolor przewodni


Chcąc ożywić szare wnętrza warto zastosować w salonie kolor, który będzie kontrastował z szarością. Sprawdzą się tu intensywne kolory od musztardowej żółci, po przez zieleń, czerwień aż do fioletów.

Kontrastowy kolor można zastosować wydzielając kącik czytelniczy, gdzie postawimy fotel w ciekawym kolorze, czy układając kolorowe poduchy na sofie. Ciepły pled rzucony na sofę również będzie wyglądał ciekawie, gdy będzie kontrastował z szarą kanapą. Dywan jest również elementem dekoracyjnym, który świetnie wygląda w przeciwstawnym kolorze.

Zastanawiając się, jak ożywić szare wnętrza nie można zapomnieć o dobrym oświetleniu, które pozwoli stworzyć salon jasny oraz przytulny. Kilka źródeł światła pozwoli uzyskać wrażenie przytulnego i przyjemnego wnętrza, w którym dobrze się odpoczywa.

Redakcja creativefarm.com.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu wnętrz, domów, aranżacji oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Montaż anten satelitarnych