Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Drewniana podłoga w domu

Dom Data publikacji - 31 stycznia 2020 Autor - Redakcja creativefarm.com.pl

Naturalne materiały w wystroju wnętrza są obecnie najmodniejsze i pozwalają na uzyskanie przytulnego wnętrza. Z tego powodu często się spotyka drewniane podłogi, kamienne blaty w kuchni, marmur w dekoracjach. Jednak trzeba wtedy zainteresować się tym, jak o te materiały dbać, aby przez długi czas zachowały swoją świetność, czyli na przykład jak dbać o drewnianą podłogę. Nie jest to tak proste, jak by się mogło wydawać, choć też nie wymaga większych nakładów pracy. Tak samo dbanie o kamienne blaty rządzi się swoimi prawami. Chcąc dbać o swoje wymarzone mieszkanie, powinniśmy przestrzegać pewnych zasad, aby przez lata cieszyć się nienagannym wystrojem.

Dbanie o drewno – pielęgnacja

Podstawową zasadą, mówiącą o tym, jak dbać o drewnianą podłogę jest utrzymywanie warstwy lakieru ochronnego. Lakier chroni podłogę przed wnikaniem wilgoci i przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak sam w sobie ulega zniszczeniu, więc powinno się regularnie odnawiać jego powłokę ochronną. Regularnie, przez co rozumie się raz na kilka lat, nie ma potrzeby robić tego częściej.


Kolejną zasadą, jak dbać o drewnianą podłogę jest zasada o nie nadużywaniu wody przy czyszczeniu. Zbyt duża ilość wody przy wycieraniu podłogi sprawi, że drewno zacznie pęcznieć i niszczeć, przez co straci swoje pozytywne właściwości. Dlatego drewnianą podłogę najlepiej czyścić jak najczęściej na sucho, a na mokro tylko wtedy, gdy zajdzie taka konieczność. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych zniszczeń spowodowanych przez naszą nadgorliwość.

Rady dotyczące drewnianych podłóg

Decydując się na parkiet w pomieszczeniu, najlepiej zapytać doświadczonej osoby o dodatkowe rady, jak dbać o drewnianą podłogę. Czasami odpowiedzi są mało oczywiste, a możemy przez to poszerzyć swoją wiedzę i uniknąć wielu błędów w pielęgnacji. Na przykład, jakie środki czyszczące najlepiej kupić, czy pomieszczenie należy często wietrzyć itd. Jednak poradzenie się doświadczonej osoby, być może takiej, która sama od wielu lat ma w domu podobną podłogę, pozwoli poznać wiele cennych wskazówek.

Wskazówki mogą dotyczyć nie tylko pielęgnacji takiej podłogi, ale rodzajów drewna, jakie najlepiej wybrać, aby mieć najmniej problemów z utrzymaniem w przyszłości. Wiele zależy od rodzaju drewna, więc są takie gatunki, które są bardziej warte uwagi, a o niektórych najlepiej zapomnieć. Dlatego też inne są sposoby, jak dbać o drewnianą podłogę sosnową, a inaczej może wyglądać sytuacja w przypadku podłogi dębowej. Warto zdobywać informacje, biorąc pod uwagę takie właśnie kryteria. Temat podłóg drewnianych jest więc bardzo rozległy i zależny od wielu kryteriów.

Redakcja creativefarm.com.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu wnętrz, domów, aranżacji oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Montaż anten satelitarnych