Nowa moda

Przez długi okres czasu ludziom nie starczyło odwagi, by łączyć różne style w jednej aranżacji. Jeśli ktoś wybierał styl marinistyczny to nie sięgał po nowoczesne dodatki lub styl rustykalny.

W dzisiejszych czasach dozwolone są najróżniejsze mieszanki stylów, które do świata wprowadziły największe domy mody jak Prada czy Gucci. Światowej klasy modelki wciąż pokazują się w eleganckich stylizacjach połączonych ze sportowym obuwiem. Taką samą modną zasadę można spokojnie wprowadzić w domu.

Nie bój się eksperymentować


Nadeszły czasy, w których spokojnie możemy łączyć najróżniejsze dodatki, które tylko nam się podobają, bez obaw, że zostaniemy zlinczowani przez domorosłych krytyków. Naszym orężem w walce z nimi może być po prostu moda.
Wiele osób zajmujących się na co dzień sztuką czy projektowaniem wybiera do domu białe wnętrza, ponieważ białe ściany są jak płótno, które przyjmie wszystko i da dobrą podstawę do stworzenia dzieła sztuki. Daje możliwość łączenia różnych elementów i pełną dowolność.

Ograniczenia


Nie pozwól, by upodobania innych Cię ograniczały. Jedynym Twoim ograniczeniem mogą być finanse i… Twój dobry smak. Pamiętaj, że świetna zabawa, jaką jest łączenie stylów w domu, powinno mieć umiar – wszystko musi być jednak urządzone ze smakiem. Dodakowo mieszkanie powinno być także komfortowe i wygodne dla domowników, więc uważaj, żeby nie skupić się za bardzo na pięknych dodatkach, zamiast na praktycznych elementach.

Baw się na całego


Czy wiesz, że w tym samym pokoju możesz postawić nowobogacką, szaloną palmę, postawić hamak, a także starożytną rzeźbę? Dodatkowo nowoczesna ława i album z perełkami motoryzacji – to brzmi jak pokój odważnej osoby. Masz lepszy pomysł? Wykorzystaj go! Łączenie stylów daje też swietną możliwość do renowacji mebli, zabawy z decoupage czy DIY. To może być nie lada frajda i wyzwanie.

Jak łączyć?


Czy łączyć style w obrębie mieszkania czy można już wiele różnych pomysłów zainicjować w jednym pomieszczeniu? Oczywiście, wszystko zależy od Ciebie. Pamiętaj jednak, by wszystko w jakiś sposób składało się w całość.


Rustykalne meble pięknie komponują się z marinistycznym stylem w postaci kolorów – czerwonego i granatowego. Ale kolor granatowy to bardzo piękny i wdzięczny kolor – kanapa w tym kolorze może zaistnieć także w nowocześnie urządzonym mieszkaniu, albo takim na styl młodego PRL-u. Szukaj inspiracji w Internecie, w magazynach, a także u znajomych. Pamiętaj – łączenie stylów jest w tym sezonie bardzo modne – wykorzystaj ten czas.

Redakcja creativefarm.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *