Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak urządzić balkon?

Dom Data publikacji - 12 lutego 2020 Autor - Redakcja creativefarm.com.pl

Jakie szczęście mają wszystkie te osoby, które posiadają swój balkon – miejsce, do którego mogą się udać i pobyć na świeżym powietrzu nie wychodząc z domu. Herbata bądź gorąca czekolada, wygodny fotel, dobra książka i tyle. A może balkon jest dla Ciebie miejsce w którym możesz urządzać różnego rodzaju grille i inne spotkania ze znajomymi? Może również stanowić miejsce gospodarcze. Powiesimy pranie, przeniesiemy naszą świnkę morską. Możliwości jest wiele. A więc jeśli masz balkon i masz zamysł jak on ma wyglądać, to pewnie zastanawiasz się nad tym:

Jak urządzić nasz balkon?

Możemy to zrobić naprawdę tanim kosztem, co nie oznacza, że pójdziemy na łatwiznę. Zacznijmy od tego, że w zależności, gdzie mieszkamy z naszego balkonu możemy uczynić prawdziwą oazę spokoju. Materiały, które będą nam do tego potrzebne to np. kafelki, które emitują drewno albo możemy położyć samo drewno – jeśli taki mamy zamysł. Kolejna sprawa to meble – stawiajmy na wygodne sofy ogrodowe – przeznaczone na tarasy. Można je zakupić po atrakcyjnych cenach w dużych supermarketach lub ewentualnie szukając okazji przez internet.

Jak oświetlić balkon?

Przy urządzaniu balkonu nie zapominajmy o oświetleniu. Zwykle odgrywa ono istotną rolę. No i na konie, bo to najważniejszy element bez którego nasz balkon nie będzie się dobrze prezentował. Chodzi oczywiście o kwiaty. Tutaj wszystko zależy od naszej fantazji. Z mojej strony mogę Ci polecić kwiaty, które nie dość że kwitną to mają również pięknie ubarwione liście. Na balkon dobrze nadają się figowce – benjamiński czy sprężysty będą bardzo dobrze rosnąć i cieszyć nasze oczy pięknym widokiem. Kolejną propozycją są różnorakie kaktusy czy też inne sukulenty, które wręcz wskazane jest aby znajdowały się na balkonach dobrze nasłonecznionych.

Pelargonie, begonie czy palny również dobrze sprostają naszym oczekiwaniom. Pamiętajmy w tym wszystkim o rozsądnym podlewaniu roślin i systematycznym zraszaniu. Oczywiście – nie musimy zraszać kaktusów, bo dla nich środowiskiem naturalnym jest pustynia, ale już takie figowce jak najbardziej. Kwiaty na balkonie mają jeszcze jedną funkcję. Ochronią nas przed słońcem. Z drugiej strony dobrze jest pomyśleć o jakiejś narzucie albo o jakimś parasolce.

Zachęcam także do uprawy na balkonach dzieci słońca czyli róż i słoneczników. Kwiaty te nie mają zbyt dużych oczekiwań co do samego podlewania czy zraszania. Na pierwszym miejscu jest słońce. Dodatkowo rośliny te lepiej przesuszyć niż przelać, ale pamiętajmy, że latem o przesuszenie bardzo łatwo – zwłaszcza kiedy rośliny są wystawione na bezpośrednie słońce.

Redakcja creativefarm.com.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu wnętrz, domów, aranżacji oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Montaż anten satelitarnych