Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Elegancja i harmonia w angielskim salonie

Dom Data publikacji - 21 czerwca 2020 Autor - Redakcja creativefarm.com.pl

W salonie w stylu angielskim panuje elegancja i harmonia. Styl ten zdecydowanie różni się od stylu duńskiego. Kto ceni sobie spokój i rodzinne życie powinien urządzić swój salon w stylu angielskim. W salonie muszą królować wygodne sofy i piękne fotele. Anglicy zakochani są w tkaninach, tapetach i zasłonach okiennych wysokiej jakości. Salon w stylu angielskim to prawdziwa kopalnia możliwości w aranżacji wnętrza. Łączy ze sobą wzory kwiatowe, łąki i pasy.

Charakterystyka stylu angielskiego

Salon w stylu angielskim jest ponad czasowy. Jego początki pochodzą z epoki wiktoriańskiej i jest aktualny nadal. Epoka wiktoriańska nastąpiła między Epoką georgiańską a Epoką edwardiańską. Królowa Wiktoria Hanowerska sprawowała rządy w latach tysiąc osiemset trzydzieści siedem do tysiąc dziewięćset pierwszego roku. Były to czasu rewolucji przemysłowej i dużych zmian w Wielkiej Brytanii. W kraju rósł, dobrobyt a styl życia ludzi bardzo się zmieniał. Salony urządzane w stylu angielskim pozostały do dziś.

Co składa się na styl angielski?


Bardzo ważnym elementem salonu jest kominek, który zawsze wysuwa się na pierwszy plan. Kominek w angielskim salonie to konieczność. Ma wartość dekoracyjną. Zasłony najczęściej mają ten sam wzór co kanapa i obszerne fotele. Posiadają sznury i zakończone są frędzlami. Salon nie musi być duży. Angielskie zabudowania do najczęściej małe szeregowe domki. Salon ma być przytulny, wygodny i wyglądać arystokratyczne. Narzuty i liczne poduszki tworzą komfort i są ważnym dodatkiem. Biurka są masywne a stoliki do kawy eleganckie. Krzesła muszą, posiadać bardzo wysokie oparcia. Salon w stylu angielskim musi, posiadać luksusowy dywan i dobrze dobrane oświetlenie. Lampy najlepiej stojące z materiałowymi abażurami. W takim salonie królują kolory w we wszystkich odcieniach brązu. Dodatkowo piękna purpura, ciemna szlachetna zieleń, karmin i pastele. Kolory dopełniają angielski klimat. Nie może zabraknąć dzieł sztuki. Obrazy, zdjęcia w pięknie zdobionych ramkach i porcelana to synonim dobrego angielskiego smaku. W takim salonie każdy z nas będzie czuł się wyjątkowo elegancko i dobrze. Urządzenie salonu w takim stylu nie jest trudne. Taki salon to zawsze przytulne miejsce. Inspiracji możemy poszukać w drukowanych magazynach i specjalistycznych blogach. Temat urządzania wnętrz jest bardzo popularny. Salon w stylu angielskim to prostota, elegancka, styl i klasa. Wszystko wypełnione rodzinnymi pamiątkami, zdjęciami przodków i różnymi pamiątkami z podróży. Takie pamiątki pogłębiają wartość rodziny. Salon w stylu angielskim to salon rodzinny.

Redakcja creativefarm.com.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu wnętrz, domów, aranżacji oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Montaż anten satelitarnych